VR

Gayrimenkulde T.C Vatandaşlığı Almanın Şartları

30 Kasım 2022

Gayrimenkulde T.C Vatandaşlığı Almanın Şartları

Gayrimenkulde T.C Vatandaşlığı Almanın Şartları

Gayrimenkulde Tc Vatandaşlığı Almanın Şartları

 

Günümüzde emlak sektörü ve inşaat sektörü birbiriyle paralel olmak üzere toplumun barınma ihtiyaçlarını gidermekle birlikte aslında yatırım fırsatları olarak değerlendirilmektedir. Dünya ülkelerine bakılacak olursa başta arsa ve arazi olmak üzere ülke vatandaşlığı alma şartları arasında yer almaktadır.

 

 Konut Özellikleri

 

 Gayrı menkul alım satımı konusunda özellikle ekonomik değeri yüksek yerlerde konut sahibi olunması hem kazanç elde edilmesi hem de Türkiye gayrimenkul sektörü içerisinde yabancı uyruklu bir kişinin Türkiye vatandaşlığına talep etme konusunda şartlarından bir tanesi olarak işlev görmektedir.

 

 Vatandaşlık şartları içerisinde konut özellikleri kişinin kendi inisiyatifine bırakılmıştır. Ancak Konut ekonomik değeri açısından belirli miktar çerçeve içerisine alınmaktadır.

 

 Gayrimenkul Sektörü Vatandaşlık Talebi Arasındaki Bağ Nedir?

 

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak isteyen yabancı uyruklu bir kişinin bir takım şartları taşıması gerekmektedir. Başvuru şartlarına detaylarıyla bakılacak olursa öncelikle adli sicil ve uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde herhangi bir cezai yaptırım almamış olması, ortalama en az 500.000 dolar nakit sermayesinin olması, emlak sektörü içerisinde ortalama en az 400-450 bin dolar karşılığı ve 3 yıl şerh konulması üzerine konut yatırımında bulunulmalıdır.

 

 Türkiye Cumhuriyeti içerisinde en az 5 yıl ikamet etmek yine başlıca şartlar arasında yer almaktadır.

 ceess emlak ve sahibi taşınmaz ticaret uzmanı semih sarıalioğlu özgeçmişi konut portföy bakımından yardımcı olmakta doğru emlak değerlendirmesiyle kişilerin TC vatandaşı olma konusunda detayları vermektedir.

 

 İnsanların yaşam felsefelerinin ve farklı ülkelerin vatandaşlıklarına geçmeleri kadar doğal bir durum yoktur. Bu bağlamda hem kişilerin hem de ülke ekonomilerine katkıda bulunulması amacıyla özellikle gelir getiren real estate emlak sektörü bu anlamda ön plana çıkmaktadır. Vatandaşlık talep eden kişilerin kanunda belirtilen ekonomik değer üzerinden villa, dükkan, Konut, fabrika, gibi yatırım araçlarını satın alarak gerçekleştirmek söz konusu olmaktadır.

 

 Gayrimenkul satın alınması konusunda mutlaka uzman ekipten yardım alınmalı doğru değerlemesi yapılan binalar üzerinden işlem yapılmalıdır. Teknolojinin ilerlemesiyle hızlı emlak sektörünün gelişmesi doğru orantılıdır. Bu sebeple ekonominin kalbi olan bölgelerden emlak satın alınması hem değer artış oranını yükseltmekte hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır.

 

Kapat
Kapat